У цій статті ми з Вами дізнаємось які ж все-таки типи замків існують, чим вони відрізняються один від одного і які переваги мають.

Типи замків

1. Навісні замки для валіз

Особливістю таких замків є те, що Ви можете повністю його від'єднати від елементів фіксації, простіше кажучи — зняти з валізи і використовувати повторно вже на іншій. Можливість багаторазового використання на будь-якому типі багажу і є його головною перевагою.

Щодо надійності такого замку, все залежить від бюджетності моделі. Більшість навісних замків можна зламати плоскогубцями, просто перекусивши ними елемент фіксації на валізі. Від такого Вас може вберегти хіба що придбання замку, в якому сама дужка буде виготовлена не з гнучкого троса, а, наприклад, зі сталі.

 

2. Інтегровані замки

Більшість валіз в наш час вже має замок, який ще при виготовленні передбачений в тій чи іншій моделі. Вони можуть бути вбудовані як в бічну, так і в верхню панель валізи. Такий замок Ви, звісно, зняти не зможете. Головною його перевагою є відсутність необхідності купувати замок додатково. Якщо говорити про міцність, то такі замки досить добре захистять багаж від злодіїв.

 

За типом закриття усі замки, як правило, діляться на два типи — кодові і ключні.

Кодові замки відкриваються за допомогою захисної комбінації, яка складається частіше з 3-х, рідше — з 4-х цифр. Заводське кодування практично всіх кодових замків — 000.
Ключні замки — це, як Ви, напевно, вже зрозуміли з назви, замки, що відкриваються за допомогою ключа, який йде в комплекті до валізи.

Кожен з них може бути, як інтегрованим, так і навісним.

 


Що робити якщо у Вашому замку присутній і код, і отвір для ключа? Що таке система TSA?

Наявність і того і іншого — відмінна риса замку з системою TSA.

Замок з TSA — це замок з функцією митного огляду. Він був розроблений і створений спільно з Управлінням Транспортної Безпеки США (Transportation Security Administration), звідси власне і бере свою назву — TSA.

 

Після хвилі терактів в 2001 році, американський уряд був змушений переглянути заходи безпеки і ввести нові правила огляду. З тих пір служби безпеки можуть оглядати будь валізу або сумку без присутності власника. Після процедури перевірки на багаж просто клеїться наклейка, що повідомляє Вас про те, що багаж був оглянутий.

Так як відкрити валізу без власника, залишивши при цьому цілим замок неможливо, замки доводилося ламати або ж просто зрізати. Дане правило спричинило за собою чималі проблеми і скарги мандрівників. Щоб погасити зростаючий конфлікт найбільші виробники багажу разом з Управлінням Транспортної Безпеки розробили замок з можливістю відкриття універсальним ключем.

Принцип роботи замку з TSA системою досить простий і мало чим відрізняється від звичайного замку. Різниця лише в тому, що в TSA присутній отвір для універсального ключа. Такі замки можуть бути, як вбудованими, так і навісними, і може відкриватися за допомогою кодової комбінації або ключа. Відмінною рисою є символ у вигляді червоного ромба, який Ви можете знайти на будь-якому TSA замку.

Зверніть увагу, що універсальний ключ не входить у комплект з валізою, він знаходитися тільки у співробітників безпеки митних служб США, Канади, Великобританії та Ізраїлю. До слова, список цих країн з кожним роком зростає.

 

В цілому, TSA — це технологія яка дозволяє подорожувати з комфортом і не хвилюватися за Ваш багаж.

 


Кодування замків

Як ми вже зазначали раніше, заводське кодування усіх замків — 000*.

Далі розберемо приклади, як же налаштувати Ваш кодовий замок і цим зберегти свої речі.

*У разі, якщо ви вже змінили код з 000 на свій власний, але хочете змінити його повторно, у наступних прикладах замість "000" необхідно використовувати код, що ви встановили при останній зміні.

1. Інтегрований кодовий замок (1 тип):

 

Зовнішній вигляд: Кодування:

*Якщо кнопка не залишається натиснутою автоматично, натискайте на неї до тих пір, поки не встановите новий код.

 


2. Інтегрований кодовий замок (2 тип):

 

Зовнішній вигляд Кодування

3. Навісний кодовий замок (тип 1):

 

Зовнішній вигляд: Кодування:

 


4. Навісний кодовий замок (тип 2):

 

Зовнішій вигляд: Кодування

1. Відкрийте замок.

2. Перемістіть перемикач з положення як на малюнку А, в положення як на малюнку Б.

3. Введіть бажаний код (наприклад 8-8-8), запам’тайте комбінацію.

4. Перемістіть перемикач з положення Б в положення А.


*Якщо на Вашому замку подібний перемикач відсутній, втисніть ручкою кнопку і поміняйте код. (За принципом інтегрованого кодового замка 1-го типу).

 


5. Інтегрований кодовий замок на валізах з защіпками:

 

Зовнішній вигляд: Кодування:

 

Що робити, якщо ви забули код?

 

Мабуть, найдовший, але і найоптимальніший спосіб — це перебрати всі можливі комбінації. Він допоможе Вам зберегти цілісність валізи і замку, але все ж підбір 3-х значного коду займе від 2,5 до 3 годин.

Також Ви можете звернутися в сервісний центр, де Вам з радістю допоможуть наші фахівці. (Сервіс та гарантія).

Також, так як жоден замків, на жаль, не може гарантувати стовідсоткового захисту вашого багажу, ми рекомендуємо Вам по можливості утриматися від перевезення цінних речей в багажному відділенні.