Мобільний телефон та комп'ютер вже давно стали невід'ємною частиною нашого життя, та не лише як засоби зв'язку та комунікації. Безконтактні розрахунки смартфоном та карткою — технологія, що прийшла до нас з Америки, з кожним роком стає все більш популярною. За останній рік понад 50% розрахунків в торговельних мережах в Україні здійснювалися безконтактно.
Однак разом із зручністю та новими технологіями приходять і новітні види грабунку. Тепер шахраям достатньо декількох секунд та спеціального пристрою для зчитування даних.
Красти гроші «дистанційно» вони навчились, використовуючи технологію RFID. В реальності ця абревіатура реалізована чіпом у вашій картці чи смартфоні, який спрощує незначні оплати. Так, наприклад, у 2015-му сума викрадена за допомогою RFID-зчитувачів у Росії досягла 2 млн рублів. В Україні ця проблема тільки набирає обертів.
Мережа магазинів Bagston допоможе розібратись детальніше у цій темі і розповість, як можна вберегтись від карткових шахраїв.
Що таке RFID?
RFID (англ. Radio Frequency Identification) — радіочастотна ідентифікація — прийшла до нас ще у минулому столітті. Простими словами, це безконтактний зв’язок, який здійснюється за допомогою радіосигналів. Мітки, ті ж самі чіпи, тепер можна знайти майже всюди. Якось «пищали» на рамці при виході з магазину? Це могла спрацювати RFID-мітка — звичайна наліпка всередині книги чи у кишені новенького одягу. Що вже говорити про проїзні в метро чи дисконтні картки? Найбільш часто RFID-системи використовуються у промислових цілях — відслідковування багажу, контроль за товаром, навіть маркування худоби. Треба визнати, дана технологія суттєво спростила наше життя на багатьох рівнях.
Втім, один із видів RFID-технології взяли до уваги у банківській системі. А саме NFC (Near Field Communication). Це та ж сама RFID-система, але вона діє лише на малих відстанях - до 5 см. За допомогою цього зв’язку ми можемо розраховуватись сматртфоном чи карткою за лічені секунди.
Сьогодні майже кожен смартфон підтримує функцію NFC. Для її активації необхідний лишень безкоштовний додаток, який кожен може завантажити. Умови користування безконтактним розрахунком можуть бути різними в залежності від умов обслуговування у вашому банку. Однак в цілому технологія дуже проста, зручна і, головне, доступна для кожного.
Як гроші зникають?
Напевне, кожен автомобіліст чув про злодіїв, які перехоплюють сигнали електрозамків і потім легко справляються із сигналізацією. Ця ж схема працює і з безконтактними картками.
Для списування коштів шахраям потрібен спецвальний RFID-зчитувач. Легальні пристрої сьогодні продаються у вільному доступі і коштують від 10 тис. грн. Шахраї ж збирають власні зчитувачі, компоненти до яких замовити не складно. Їхня вартість складає всього близько $100.
Сканування, як правило, проводять у людних місцях — у громадському транспорті, переповнених магазинах у час пік.
Як захиститись?
Тільки без паніки. Захиститись від подібних крадіжок досить легко. Не дарма ж безконтактні картки вважають надійнішими за звичайні.
Щоб застосувати RFID-зчитувач, потрібно піднести його майже впритул до картки. Тож варто слідкувати за кишенями і гаманцями. Також сигнал пристрою може збити кілька карток, які лежать поряд.
Один із досить ефективних способів зберегти гроші — тримати картку у захисних чохлах чи відділеннях з RFID-блокуванням. Ця технологія застосована у нових моделях сумок і рюкзаків таких перевірених брендів, як National Geographic та CAT. Спеціальні кишені екранують сигнали зчитувачів та надійно захищають ваші дані.
Більше товарів з використанням цієї технології — за посиланням.
Захищеність — вибір особистий, що ніколи не буде зайвим.