Що таке магазини Duty Free, як вони працюють і які нюанси варто знати?
"Д'юті-фрі" - це система торгівлі, яка означає продаж товарів, без нарахування певних видів податкових зборів. За фактом, це магазини експортної торгівлі, так як всі товари, куплені там, повинні бути вивезені з країни. Саме тому робити покупки в таких магазинах можуть тільки пасажири міжнародних рейсів. Звичайно, існують і винятки, так, наприклад, для зручності мандрівників, в таких країна як Австралія і Нова Зеландія, магазини Duty Free розташовані безпосередньо в зоні прибуття пасажирів. Це допомагає уникати незручностей, що виникають під час перевезення покупок. На відміну від звичайних магазинів, в яких податок закладається у вартість товару, покупки з Duty Free не оподатковуються, в ідеалі це дозволяє купити бажану річ за набагато нижчою ціною. Відсутність податків - головна, але не єдина перевага Duty Free. Інша важлива особливість - асортимент. Найчастіше в Duty Free ви можете знайти ексклюзивні товари, які в інших умовах добути не так-то й просто. Багато брендів парфумерії та алкоголю виробляють спеціальні ексклюзивні товари для продажу тільки в аеропортах.

 



Однак існують і підводні камені, про які неодмінно варто знати. Іноді в Duty Free трапляються товари, які набагато дешевше можна купити в місті. Так, наприклад, Вам варто утриматися від покупки всіляких сувенірів, а в Duty Free Італії не варто купувати пасту. Також, мандрівників часто засмучує той факт, що в деяких магазинах існує обмеження на суму покупки. Наприклад, в США чек на людину не повинен перевищувати $400. За все що буде більше цієї суми Вам доведеться заплатити, враховуючи всілякі податкові збори. Якщо Ви задумали купити велику кількість речей, для того щоб вдало перепродати їх у своїй країні, зробити цього не вийде. У багатьох магазинах безмитної торгівлі діє обмеження по кількості купуємого товару, яке забороняє покупку більше 10 однакових найменувань.

Найчастіше в дьюті-фрі купують:

  • Косметика і парфуми
    Крім того, що в Duty Free можна знайти спеціальні обмежені серії косметики, так вона ще й обійдеться в середньому на 20% - 30% відсотків дешевше.
  • Ювелірні вироби
    Економія при їх покупці становить близько 15%. Найвигідніше купувати ювелірні вироби в країнах Близького Сходу.
  • Алкоголь
    У багатьох країнах алкогольні напої обкладаються великим податком, а магазини Duty Free допомагають цей податок обійти.
  • Табачні вироби
    У магазині безмитної торгівлі Ви можете знайти рідкісні сорти і марки тютюнових виробів і не сумніватися в їх справжності.

Проте в гонитві за вигодою, легко помилитися, адже якщо Ви плануєте взяти свої покупки з собою в літак, радимо насамперед ознайомитися з правилами перевезення рідин в ручній поклажі.

Перед покупкою чогось в магазинах Д'юті-фрі настійно радимо Вам ознайомитися з правилами ввезення того чи іншого продукту в країну прибуття.