У цій статті ми розповімо, що варто висунути на перший план при виборі валізи або сумки для подорожей з ручною поклажею. Слід так само відзначити, що тут розглянуті загальні вимоги до ручної поклажі на жовтень 2017 року, які можуть змінюватися в залежності від авіаліній і класу, в якому Ви летите.
Давайте розберемося на що потрібно звернути увагу.
Обмеження в розмірах - перша вимога яка об'єднує всі авіакомпанії. В середньому максимальний розмір вашого багажу (висота + ширина + глибина) не повинен перевищувати 115 см, а це 40см х 55см х 20см для валіз і 57см х 54см х 15см для сумок. Це так званий золотий стандарт, але деякі авіакомпанії встановлюють власні дозволені розміри, які можуть відрізнятися на 3-6 см. Так, наприклад, Люфтганза дозволяє брати з собою валізу розміром 40см х 55см х 23см. Це означає, що варто заздалегідь поцікавитися вимогами свого перевізника. А в разі якщо Ви летите з пересадками, двома різними авіалініями, варто використовувати найсуворіші правила з можливих, щоб уникнути неприємних ситуацій в дорозі. Якщо Ви все ж сумніваєтеся в габаритах сумки, яку планували взяти з собою на борт, в більшості аеропортів встановлені спеціальні рамки, які допоможуть легко перевірити чи підходить вона для ручної поклажі.
Вимоги по вазі так само залежать від авіаперевізника і класу. Так, наприклад, на момент написання статті, Wizzair дозволяє брати на борт валізу яка не перевищує за вагою 10 кг, а МАУ (Міжнародні Авіалінії України) - для економ класу 7 кг, а для бізнес - 12кг.
Додатково до ручної поклажі навіть найсуворіші авіакомпанії зазвичай дозволяють взяти з собою: жіночу/чоловічу сумку, сумку з ноутбуком або камерою, пресу для читання на борту, верхній одяг, тростину або милиці. Багаж подібного роду повинен бути розміщений під кріслом яке знаходиться перед вами.
На кожну дитину до 2-х років дозволяється безкоштовно взяти з собою 1 сумку вагою до 5 кг і розміром не більше 55см х 40см х 20см з одягом, туалетним приладдям, легкими іграшками та харчуванням, яке може знадобитися під час польоту.
Під час подорожі також слід звернути увагу на вимоги і норми, що стосуються провезення рідин. Вони повинні перевозитись в окремих контейнерах, що не перевищують по 100мл кожен. Ви повинні упакувати ці контейнери в один прозорий пластиковий пакет на застібці в розрахунку не більше 1 л на одного пасажира. Втім, варто відзначити, що рідин куплених в DutyFree дане правило не стосується.
Що з речей все-таки можна взяти з собою на борт літака?
- Документи, цінні речі і прикраси
- Сухі косметичні засоби
- Тіні, олівець для очей, пудра і тд.
- Медикаменти
Це стосується таблеток, крапель і матеріалів для перев'язки. Краще, якщо ліки будуть перебувати в непошкодженій заводській упаковці. Якщо ліки в рідкій формі, слід простежити аби їх упаковка відповідала вимогам, описаним вище. Шприци й балончики під тиском брати з собою на борт забороняється.
C тим що можна брати на борт літака і якого розміру повинна бути валіза ми з Вами розібралися.
Перейдемо тепер до того, що складати в ручну поклажу категорично не слід:
- Продукти харчування та консерви.
Втім, до всілякого роду снеків авіакомпанії зазвичай ставляться позитивно. З продуктів ви можете взяти шоколадки, горіхи, печиво і тд. Фрукти і овочі дозволені в кількості, необхідній для перекусу. - Колючі та ріжучі предмети.
Ножі, манікюрні ножиці, викрутки, пилочки для нігтів і інші інструменти таки доведеться упакувати і здати в багажне відділення до інших речей. Це правило стосується і ретельно упакованих сувенірних ножів. - Зброя або його імітація
Пляшки у вигляді гранат, дитячі пістолети і навіть рогатки доведеться залишити вдома. У список забороненого також входять арбалети, гарпуни, інструменти для умертвіння тварин, частини вогнепальної зброї (крім прицілів), цвяхозабивні пістолети і зброю для пейнтболу. - Тупі предмети (здатні викликати поранення)
- Вибухонебезпечні та горючі речовини
- Хімічні та токсичні речовини
Нагадуємо, що список усього перерахованого вище може варіюватися в залежності від авіакомпанії, послугами якої Ви користуєтесь. Наполегливо радимо уточнювати умови безпосередньо на офіційному сайті перевізника.