При виборі валізи існує чимало нюансів, на які варто зверути увагу і це, звичайно, не лише розмір та вартість. Вага, ударостійкість, гнучкість пластика, стійкість до зношування, подряпин поверхні чи до важких погодних умов - всі ці якості залежать від матеріалу, з якого валіза виготовлена. Найбільш популярними на даний момент є три види пластику: полікарбонат, поліпропілен та абс-пластик. Але в чому різниця між ними? Які їх переваги? Давайте спроємо розглянути та повірівняти властивості кожного з них. 

 


Порівняння видів пластику валіз
  Полікарбонат Поліпропілен ABS-пластик
Переваги Міцний, стійкий до подряпин, витримує великі навантаження Практичний, міцний та легкий Достатньо легкий та недорогий
Недоліки Більш важкий за рахунок більш щільного типу пластику Поверхня може отримувати подряпини Інші види пластику міцніші
Міцність Найбільш міцний Фактично не поступається в міцности полікарбнату, при цьому має чудову гнучкість та пластичність Найменш міцний поміж трьох матеріалів
Гнучкість / пластичність Твердий ударостійкий тип пластику Може згинатися під сильним впливом, повертаючись у попередню форму, уникаючи деформації Твердий вид пластику
Вага Набільш важкий поміж трьох матеріалів Найбільш легкий Середня вага, в залежності від складу пластику
Вартість Найбільша вартість в залежності від бренду Середня вартість в залежності від бренду Найбільш бюджетний матеріал
Чому варто обрати цей матеріал? Міцний та надійний матеріал, чудово підходить для транспортування ламких речей Гарне поєдання міцності та легкості матеріалу одночасно Надійний вибір для недорогих валіз

 

Валізи з полікарбонату 

Полікарбонат - це вид термопластику, до складу якого входить карбон.

Він достатньо легкий, дає валізам жорстку форму і при цьому міцний, стійкий до подряпин, ударів, перепадів температур і навіть до хімічного впливу, чудово зберігає навіть найяскравіші кольори. Ймовірність, що валіза з полікарбонату трісне чи зламається в подорожі існує лише при дійсно сильних ударах і впливі. 

Цей вид пластику добре підходить для великих валіз, та перевезення ламких речей, оскільки максимально захищає ваші речі. 

Валізи з поліпропілену

Поліпропілен - найбільш легкий вид пластику на даний момент. За останні роки технології крокують вперед и тепер поліпропілен фактично не поступається в міцності полікарбонату, але при цьому має особливу гнучкість та пластичність. Завдяки цьому навіть за дуже сильного впливу валіза не отримує тріщини чи сколи, не деформується, а просто повертається у попередню форму. 

Серед недоліків поліпропілену варто зазначити вразливість поверхні до подряпин, втім і тут якісні виробники знаходят надійні рішення (нанесення спеціальних текстур, ліній на поверхню), которі захищають валізу від таких пошкоджень.

Також, внаслідок своєї легкості, валізи з пропілену будуть оптимальним вибором для ручної поклажі, де вага має дійсно велике значення. 

Валізи з абс-пластику

ABS-пластик - це ще один вид термопластику, як і полікарбонат. Він більш легкий, але поступається у міцності. Виготовлення абс-пластику менш дороге, що робить його популярним матеріалом серед бюджетних моделей валіз. Доволі часто у якісних брендів використовуються суміші abs з іншими видами пластиків (напр. абс та полікарбонат), що дозволяє суттєво звищити характеристики цього матеріалу. 

Також саме цей вид пластику дозволяє використовувати повну палітру кольорів і в тому числі - друк зображень, тому, якщо ви шукаєте щось з яскравим та незвичним дизайном, скоріш за все, ви знайдете його серед валіз з цього матеріалу. 

Тож який материал для пластикової валізи обрати?

Що ж, однозначну відповідь дати тут не так просто. При виборі необхідно враховувати, наскільки часто ви подорожуєте, які речі ви зазвичай перевозите, і як з вашою валізою будуть поводитися, і наскільки варстість при виборі критична.

Поліпропілен - чудовий, универсальний варіант, що підійде більності подорожуючих для перевезення базового набору речей. Поликарбонат також є надійним вибором, особливо для тих хто багато і активно подорожує, за умови, що ви готові трохи втратити у контексті ваги валізи. АБС-пластик підійде тим, хто подорожує не так часто і хоче залишатися економічнім, досі отримуючи хорошу якість товару. При цьому варто враховувати загальну якість продукції виробника, та обирати ті бренди, які зарекомендували себе на ринку та підтримують стандарти якості.   

У разі, якщо вам подрібна допомога у підборі валізи чи залишилися будь-які питання, наши консультанти з задоволенням нададуть більш повну консультацію в офф-лафн чи он-лайн магазинах.